Esileht

Allikas: Sakulugu

Tere tulemast Saku koduloovikisse!

Map Estonia - Saku vald Saku vald saab 2016. aastal 150-aastaseks. Selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks on ellu kutsutud koduloo-andmebaas eesmärgiga edendada kodu-uurimuslikku tööd ja koondada ühte keskkonda valla ajalugu käsitlevad artiklid.


Saku kodulugu täieneb ja areneb kogukonna ühistöös. Oodatud on kõik kaastööd, mis kajastavad kohalikku kultuuri, pärimusi, mälestusi, majandus- ja ühiskondlikku elu ning jagavad informatsiooni siin elanud ja töötanud inimeste kohta.

Kodulooviki oluliseks täienduseks on ajalooliste fotode galerii. Ka siia ootame kaastööd. Täiendage pildiallkirju - lisage andmeid piltidel olevate inimeste kohta, täpsustage asukohti, aadresse, aastaid jmt

Koduloovikit ja fotogaleriid haldab Saku Vallaraamatukogu.

Praegu on koduloovikis 318 artiklit, 1122 faili. Registreeritud kasutajate arv 157.

Uute artiklite kirjutamisest ja olemasolevate täiendamisest: Enne alustamist loe kindlasti kodukorda ja juhendit.

  • Juba kirjutatud artiklites on punased ja sinised lingid. Sinised lingid viivad olemasolevate artikliteni;
  • punaste linkide puhul on artikkel ette nähtud, kuid see tuleb alles kirjutada. Punasele lingile klõpsates jõuate lehele, millel saate alustada uut artiklit.
  • Kui kirjutatud artiklis jäi midagi arusaamatuks, siis postitage oma küsimused vastava artikli arutelulehele, kuhu pääsete vastava artikli päisest. Arutelulehele postitamiseks kasutage päiselinki "Muuda" või "Lisa teema".


Uue artikli alustamiseks võib ka soovitud pealkirja siia sisestada. Kui selle pealkirjaga artikkel on juba olemas, kuvatakse teile muutmisleht - klõpsake "Vaata", et artiklit lugeda.


Loetelud: Mälestused - Mõisad - Pärimused ja legendid - Volikogu koosseis valimisaasta järgi Paigad: Juuliku - Jälgimäe - Kajamaa - Kasemetsa - Kiisa - Kirdalu - Kurtna - Lepiku-Kurtna - Lokuti - Metsanurme - Männiku - Männiku-Kurtna - Rahula - Roobuka - Saku alevik - Saku-Mõisaküla - Saku-Nõmmküla - Saue - Saustinõmme - Sookaera-Metsanurga - Tagadi - Tammejärve - Tammemäe - Tõdva -Tänassilma - Üksnurme

Uudised ja teated

EV100 logo swe73e.png 16. november 2018
  • Ootame pikisilmi mälestusi Eesti Vabariigi taasiseseisvumise perioodi kohta Saku vallas. Tähtaeg 20. jaanuar 2019.
EV100 logo swe73e.png 26. veebruar 2018
  • 100 Saku lugu: Saku vald ja tema inimesed

Riigi 100. sünnipäeva ja Euroopa kultuuripärandiaasta puhul kogume elanikelt Saku vallaga seotud mälestusi meeldejäävatest aegadest, hetkedest ja inimestest. Võib kirjutada, teha intervjuu, lindistada, pildistada, video filmida... Mälestused võib tuua raamatukokku paberil või saata e-postiga: sakulugu@sakuvald.ee kuni 20. oktoobrini 2018. Kõik mälestused avaldatakse koduloovikis. Põnevamad 100 lugu põimitakse raamatuks.

29. mai 2017
  • Vikisse lisandus uus kategooria "Galeriid", kuhu kogutakse näitused ja kollektsioonid. Esimesena saab vaadata näitust "366 päeva Saku vallas"
7. november 2016
  • Saku kodulooviki "Harjumaa aasta tegu 2016" nominent.
27. september 2016
  • Seoses tarkvarauuendusega, vältimaks andmebaasi korduvalt sisse logimist, märgistage sisse logimisel linnukesega lahter "jää sisselogituks". Teilt võidakse küsida ka salasõna uuendamist.
11. märts 2016
  • Oodatakse teateid Mikka Arro, fotograaf (28. august 1893 Saaremaa, Pihla vald – 4. aprill 1944 Kullama, Ollimäe, maetud Kullamaa kalmistule) kohta, kelle kohta on teada, et ta elas mõnda aega Sakus. Kontakt: sakulugu@sakuvald.ee