Esileht

Allikas: Sakulugu
Redaktsioon seisuga 15. november 2020, kell 14:00 kasutajalt Admin (arutelu | kaastöö)
(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)
Jump to navigation Jump to search

Tere tulemast Saku koduloovikisse!

Valjavote.JPG Saku vald saab 2016. aastal 150-aastaseks. Selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks on ellu kutsutud koduloo-andmebaas eesmärgiga edendada kodu-uurimuslikku tööd ja koondada ühte keskkonda valla ajalugu käsitlevad artiklid ja fotod.


Saku kodulugu täieneb ja areneb kogukonna ühistöös. Oodatud on kõik kaastööd, mis kajastavad kohalikku kultuuri, pärimusi, mälestusi, majandus- ja ühiskondlikku elu ning jagavad informatsiooni siin elanud ja töötanud inimeste kohta.

Koduloovikit haldab Saku Vallaraamatukogu. Koostööpartner "Saku Sõnumid".


Praegu on koduloovikis 367 artiklit ja 1632 faili. Registreeritud kasutajate arv 209

Uute artiklite kirjutamisest ja olemasolevate täiendamisest: Enne alustamist loe kindlasti kodukorda ja juhendit.

  • Juba kirjutatud artiklites on punased ja sinised lingid. Sinised lingid viivad olemasolevate artikliteni;
  • punaste linkide puhul on artikkel ette nähtud, kuid see tuleb alles kirjutada. Punasele lingile klõpsates jõuate lehele, millel saate alustada uut artiklit.
  • Kui kirjutatud artiklis jäi midagi arusaamatuks, siis postitage oma küsimused vastava artikli arutelulehele, kuhu pääsete vastava artikli päisest. Arutelulehele postitamiseks kasutage päiselinki "Loo" või "Lisa teema".


Loetelud: Kogutud mälestused - Mõisate loetelu - Volikogu koosseis valimisaasta järgi
Paigad: Juuliku - Jälgimäe - Kajamaa - Kasemetsa - Kiisa - Kirdalu - Kurtna - Lepiku-Kurtna - Lokuti - Metsanurme - Männiku - Männiku-Kurtna - Rahula - Roobuka - Saku alevik - Saku-Mõisaküla - Saku-Nõmmküla - Saue - Saustinõmme - Sookaera-Metsanurga - Tagadi - Tammejärve - Tammemäe - Tõdva - Tänassilma - Üksnurme

Uudised ja teated

9. november 2020
  • Uuendusena on lõpetatud ajalooliste fotode galerii täiendamine, see andmebaas ei ole enam kasutusel. Fotod on koondatud koduloovikisse.
27. mai 2020
  • Hea uudis. Juurdunud teadmine, et omaaegses restoranis "Rävala" asunud Kalju Reiteli loodud puitpannoo on kadunud, ei vasta tõele. Pannood eksponeeritakse Harju Tarbijate Ühistu kontoris.
7. november 2016
  • Saku kodulooviki "Harjumaa aasta tegu 2016" nominent.
27. september 2016
  • Seoses tarkvarauuendusega, vältimaks andmebaasi korduvalt sisse logimist, märgistage sisse logimisel linnukesega lahter "jää sisselogituks". Teilt võidakse küsida ka salasõna uuendamist.
11. märts 2016
  • Oodatakse teateid Mikka Arro, fotograaf (28. august 1893 Saaremaa, Pihla vald – 4. aprill 1944 Kullama, Ollimäe, maetud Kullamaa kalmistule) kohta, kelle kohta on teada, et ta elas mõnda aega Sakus. Kontakt: sakulugu@sakuvald.ee
Autoriõigused - Küpsiste avaldus