Esileht

Allikas: Sakulugu
Redaktsioon seisuga 10. jaanuar 2020, kell 14:20 kasutajalt Admin (arutelu | kaastöö)
Jump to navigation Jump to search

Tere tulemast Saku koduloovikisse!

Map Estonia - Saku vald Saku vald saab 2016. aastal 150-aastaseks. Selle tähtpäeva väärikaks tähistamiseks on ellu kutsutud koduloo-andmebaas eesmärgiga edendada kodu-uurimuslikku tööd ja koondada ühte keskkonda valla ajalugu käsitlevad artiklid.


Saku kodulugu täieneb ja areneb kogukonna ühistöös. Oodatud on kõik kaastööd, mis kajastavad kohalikku kultuuri, pärimusi, mälestusi, majandus- ja ühiskondlikku elu ning jagavad informatsiooni siin elanud ja töötanud inimeste kohta.

Kodulooviki oluliseks täienduseks on ajalooliste fotode galerii. Ka siia ootame kaastööd. Täiendage pildiallkirju - lisage andmeid piltidel olevate inimeste kohta, täpsustage asukohti, aadresse, aastaid jmt

Koduloovikit ja fotogaleriid haldab Saku Vallaraamatukogu.

Praegu on koduloovikis 353 artiklit, 1329 faili.

Uute artiklite kirjutamisest ja olemasolevate täiendamisest: Enne alustamist loe kindlasti kodukorda ja juhendit.

  • Juba kirjutatud artiklites on punased ja sinised lingid. Sinised lingid viivad olemasolevate artikliteni;
  • punaste linkide puhul on artikkel ette nähtud, kuid see tuleb alles kirjutada. Punasele lingile klõpsates jõuate lehele, millel saate alustada uut artiklit.
  • Kui kirjutatud artiklis jäi midagi arusaamatuks, siis postitage oma küsimused vastava artikli arutelulehele, kuhu pääsete vastava artikli päisest. Arutelulehele postitamiseks kasutage päiselinki "Muuda" või "Lisa teema".


Loetelud: Kogutud mälestused - Mõisate loetelu - Volikogu koosseis valimisaasta järgi
Paigad: Juuliku - Jälgimäe - Kajamaa - Kasemetsa - Kiisa - Kirdalu - Kurtna - Lepiku-Kurtna - Lokuti - Metsanurme - Männiku - Männiku-Kurtna - Rahula - Roobuka - Saku alevik - Saku-Mõisaküla - Saku-Nõmmküla - Saue - Saustinõmme - Sookaera-Metsanurga - Tagadi - Tammejärve - Tammemäe - Tõdva - Tänassilma - Üksnurme

Uudised ja teated

7. november 2016
  • Saku kodulooviki "Harjumaa aasta tegu 2016" nominent.
27. september 2016
  • Seoses tarkvarauuendusega, vältimaks andmebaasi korduvalt sisse logimist, märgistage sisse logimisel linnukesega lahter "jää sisselogituks". Teilt võidakse küsida ka salasõna uuendamist.
11. märts 2016
  • Oodatakse teateid Mikka Arro, fotograaf (28. august 1893 Saaremaa, Pihla vald – 4. aprill 1944 Kullama, Ollimäe, maetud Kullamaa kalmistule) kohta, kelle kohta on teada, et ta elas mõnda aega Sakus. Kontakt: sakulugu@sakuvald.ee
Autoriõigused - Küpsiste avaldus